Bērnu un jauniešu centra “IK Auseklis” organizētais konkurss “DABA MUMS APKĀRT. PĻAVA 17” noslēdzas

Bērnu un jauniešu vizuāli plastiskās mākslas konkursa izstādes „Daba mums apkārt. Pļava 17”, tēma šogad “Pļavā peļu jampadracis”. Konkursu organizē Bērnu un jauniešu centrs “IK Auseklis” jau 17 reizi, un tā vēsture lasāma www.ikauseklis.lv. Konkursa mērķi: motivēt apgūt jaunas zināšanas par vidi un mākslu, aktivizēt radošo domāšanu, darbību un jaunradi; pētīt un izzināt Latvijas pļavu floru un faunu, un tās elementus radoši organizēt savā vizuāli plastiskajā mākslas darbā par konkursa tēmu, kā arī sniegt iespēju piedalīties konkursa izstādē, un veicināt audzēkņu, pedagogu radošās pieredzes apmaiņu.

Konkursa uzdevumi bija: izveidot tematiski interesantu, dinamisku darba kompozīciju vizuāli plastiskajā mākslā par konkursa tēmu; iepazīties ar teoriju par kustības, dinamikas attēlojuma iespējām mākslas darbos, ar mākslas valodas elementiem; izvēlēties un attēlot savā radošajā, vizuāli plastiskās mākslas darba kompozīcijā, pļavas floras un faunas motīvus, brīvi izvēlētajos materiālos un tehnikās.
Konkurss notiek Bērnu un jauniešu centrā „IK Auseklis”, Silciema iela 3, Rīgā,konkursa izstāde apskatāma vēl līdz 2023. gada 23. maijam.
Izstādē izlikti 120 darbi, kurus veidoja gandrīz 230 audzēkņi, 50 skolotāju motivēti, no 27 dažādām izglītības iestādēm.
Visvairāk darbu iesniegts: A grupā (7 – 9 gadi) un  B grupā (10 – 12 gadi), kopā 70 darbi; tēma risināta arī 14 kolektīvajos darbos! Tik daudz peļu, ka ne saskaitīt, kaut arī pa žurkai pagadās!

Izstādē var paskatīt kā peles taisa jampadraci, danco , ballējas, bumbojas, rosās, līksmojas, rotaļājās, spēlē, izdauzās, kā veido jautrību, un, kā piedalās “smalko peļu burziņā”. Ir stāsti par peļu mīlestību, kāzām, Romeo un Džuljetu…

Apskaties trakās un netrakās peļu ģimenes, to draugus, augstus radus –ķēniņieni vai vienkārši salidojumu, un kā spēlē orķestris!
Darbos risinātas siera ēšanas un kurmju tēmas! Ikdienā arī pelēm ir sapulces, tirgi, labirinti, brīvdienas, paslēpes, maskarādes! Ir arī noslēpums par konfekti, zāles tinumu un bailēm… Tas viss un vēl vairāk ir apskatāms konkursa izstādē “Daba mums apkārt. Pļava17“, “Pļavā peļu jampadracis”!
Paldies visiem dalībniekiem, skolotājiem, vecākiem par radošo sadarbību, ieguldīto darbu un sakām Jums lielu paldies!

Gaidām dalībniekus un skolotājus uz apbalvošanas pasākumu, kas notiks 2023.gada 23. maijā plkst.16.15, Centra lielajā zālē, saņemt diplomus, atzinības, pateicības, balvas. Būs kāds priekšnesums, aktivitāte, pārsteigums, un, un tad….un tad  ķersim savas peles, lai nepaliek mūsmājas….

Scroll to Top