BJC “IK Auseklis” projektā “Satiec savu meistaru”

      BJC “IK Auseklis” Minimotomuzejā 2023. gada 31. martā Latvijas Nacionālā kultūras centra projekta “Satiec savu meistaru” ietvaros – notika tikšanās ar Latvijas spīdveja aizsācējiem 20. gadsimtā – meistariem – Ivaru Blumfedu, Andrs Matisānu, Aivaru Zemžanu, Vadimu Šilovu, Valdi Otto, Antoni Kušels un jaunajiem spīdveja sportistiem.
      Spīdvejs jeb motosporta paveids, kurā piedalās ar speciāliem motocikliem ir radies 20. gadsimta 1930. gadu sākumā. Sacīkstes notiek stadionā ar speciālu izdedžu vai grants segumu. Apļa kopējais garums ir 400 metri. Lai varētu panākt lielāku ātrumu un labāku rezultātu, sportisti līkumos motociklu ievada sānslīdē un tādā veidā izbrauc visu līkumu.
      Latvijā spīdveja aizsākumi ir meklējami Daugavpilī 1964. gadā. 1976. gadā notika pirmās spīdveja sacensības Rīgā Biķernieku kompleksajā sporta bāzē, tajās startēja Ivars Blumfelds, Roberts Lončs, Vadims Šilovs un citi sportisti. Rīgā šobrīd ar spīdveju nodarbojas BJC “IK Auseklis” interešu pedagoga Antoni Kušels vadībā, treniņi notiek BKSB spīdveja stadionā pirmdienās un trešdienās.
     BJC “IK Auseklis” Minimotomuzeja pasākumā pēc muzeja ekspozīcijas apmeklējuma Latvijas spīdveja izcilie veterāni dalījās savās atmiņās par sporta gaitām ar jaunās paaudzes pārstāvjiem. Turpmākā pasākuma gaitā tā dalībnieki tika aicināti savu sporta meistarību pārbaudīt BJC “IK Auseklis” Automodelisma pulciņa elektrisko automodeļu trasē. Sacensības notika gan jauno dalībnieku grupā gan spīdveja veterānu starpā.

BJC “IK Auseklsis” Minimotomuzeja vadītājs
tālr.: +371 67181497
e-pasts: ostepens@edu.riga.lv

Scroll to Top