Mūsu Centra rosīgie “Juglas svētki”

Šogad, 7. septembrī, “Nāc un piedalies” interešu izglītības pasākums mūsu Centra atvērto durvju dienā “Juglas svētki – Jugla, tā mana daļa Rīgas” pulcēja daudz apmeklētāju!

Pasākuma laikā no 16.00 līdz 19.00 apmeklētāji iepazinās ar interešu izglītības pulciņu skolotājiem, pieteicās pulciņos, aprunājās, apskatījās, piedalījās darbnīcās, pasportoja un padejoja!

Apgleznot sagatavotās keramikas figūriņas piedāvāja keramikas skolotājas Ilze Kīns un Vineta Viziņa, izveidot “dažādus, neparastus krāsu apļus” uz podnieku virpas varēja keramikas skolotājas Leldes Bondes vadībā! Vizuālās mākslas skolotāja Gunta Liepa ar padomu palīdzēja salikt katram sava dizaina kartiņas kompozīciju. Šūšanas pulciņa skolotājas Lienas Daugeles vadībā, adatiņa nenorima ne brīdi, daudzas meitenes un pat viens zēns tika pie skaistas auduma rotas. Šūšanas pulciņš attaisno savu nosaukumu “Ātrā adatiņa!”

Veiklības stafeti organizēja grieķu romiešu cīņas skolotājs Jegors Nazarovs. Skolotājs Viktors Bite novadīja enerģisku boksa treniņa paraugdemonstrējumu un piedāvāja iespēju interesentiem uzvilkt boksa cimdus un paboksēties! Skolotājas Svetlanas Jurkas uzraudzībā varēja izmēģināt roku šaušanas prasmē. Ar improvizētu galda tenisa spēli apmeklētājus izklaidēja mūsu jaunā pulciņa – galda teniss – skolotāji Olga Kartuzova un Oļegs Kartuzovs. Apmeklētājus uzrunāja arī orientieristu pulciņa pārstāvis un piedāvāja iziet mini trasi pēc kartes!

Nedalītu uzmanību izpelnījās mūsu lieliskais Tautas deju ansamblis Dancītis”! Skaisti, stalti, krāšņi dejotāji uz mirkli lika pierimt apmeklētāju kņadai, un pievērsties skaistajām deju kompozīcijām! Un tad – pārsteigums skatītājiem – dejotāji aicināja uz meistarklasi! Kopā jāiemācās daži deju elementi un top kopdeja! Atraktīvi un interesanti! Paldies skolotājām Ilzei Dzenei un Andai Grasei!

Liela interese bija par latviešu valodas pulciņu, kuru vada skolotāja Aiga Tīzenkofa, interesenti varēja arī izpildīt tekstuālu uzdevumu. Pašu mazāko bērnu vecāki interesējās par mūzikas pulciņu, ko vada skolotāja Evita Kapče, kura arī bija sagatavojusi mazu, tematisku darbiņu. Aktīva interese tika vispārīgās fiziskās sagatavošanas (VFS) pulciņam, kur mazos bērnus interesēja arī krāsainais sporta inventārs, jauni draugi un iespēja izkustēties, jaunās skolotājas Evitas Maļkevicas vadībā! Nosaukuma maiņa notikusi skolotājas Daces Brasliņas pulciņam, nu tas ir “Dabai draudzīgs” ,un tas, laikam, ir vispareizākais nosaukums, šim pulciņam. Mazs un ātrs “dabai draudzīgs” darbiņš uzrunāja daudzus bērnus! Jaunus dalībniekus aicināja arī pulciņi: ”Čaklie pirkstiņi”, “Stikliņi”, “Palete”, “Ādiņas”, “Rotas”, ”Zīmulīši”, papīra dizains, datorgrafikas pamati, animācija, kokapstrāde, friziermāksla stils un mode, sporta dejas, aerobika un arī jaunie pulciņi: trases automodelisms, un datorDizains! Izdevība bija ieskatīties Centra Minimotomuzejā, kur interesantus stāstus varēja uzklausīt no muzeja vadītāja Ojāra Stepena.

Pārsteigumu sagaidījām no spīdveja un motosporta pulciņu dalībniekiem – īsta mototehnikas un motobraucēju parāde, ar krāsainiem logo gan uz motocikliem, gan tērpiem! Turpat lepni šiverēja mazie motobraucēji! Īsts krāszieds!

Mums bija arī interesanta, citāda atrakcija – foto kaste “Instabox”! Ļoti teatrāla un saistoša! Pasākumu apmeklēja arī īpaši viesi RD IKSD interešu izglītības programmu vadītāja – Inga Sidorčika – Boboviča un apkaimju koordinatore Daiga Mežale.

Svētki bija izdevušies! Centra pagalmā valdīja kustība, rosība, čalas un krāsainība! Laiks arī bija labs. Paldies dalībniekiem un apmeklētājiem!

Aicinām bērnus, pusaudžus, jauniešus, vecākus, citus interesentus iepazīties www.ikauseklis.lv ar Bērnu un jauniešu centra “IK Auseklis” interešu izglītības programmu daudzveidību, un sekot par iespējām mūsu Centrā lietderīgi, prasmīgi, saturīgi pavadīt brīvo laiku un apmeklēt dažādus pasākumus!

Aicinām – atnāc, izpēti, izmēģini un realizē savu ieceri!

Informāciju sagatavoja izglītības metodiķe Aija Kalniņa

Scroll to Top