Konkurss izstāde “Mocīša darbnīca 17”, Mototūrisms

Rit bērnu un jauniešu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas
konkursa izstāde “Mocīša darbnīca 17” par tēmu “Mototūrisms”! Konkursa mērķis ir piesaistīt uzmanību motociklam, kā transporta līdzeklim ceļojumā – mototūrismā, aktivizēt interesi par motociklu stiliem, dizainu, kā arī sekmēt bērnu un jauniešu radošās spējas vizuālajā mākslā – grafikā, izmantojot tikai melnbalto tonalitāti un strādājot formātā A4, kā arī modelēšanas prasmes vizuāli plastiskajā mākslā.
Konkursa uzdevumā aicinājām attēlot kādu notikumu no sava ceļojuma, varbūt kopā ar ģimeni, draugiem, vai atpūtas brīdi, vai tikai sagatavošanās procesu, varbūt jau galapunktu!
Konkursa izstāde ir vēl apskatāma līdz 2023. gada 6. martam.
Konkursā piedalās bērni un jaunieši šādās vecuma grupās vizuālajā un vizuāli plastiskajā mākslā: 1. grupa (7 – 9 gadi); 2. grupa (10 – 12 gadi); 3. grupa (13 – 15 gadi); 4. grupa (16 – 25 gadi); 5. grupa: speciālo izglītības iestāžu audzēkņi, 6. grupa: kolektīvi veidoti darbi vizuāli plastiskajā mākslā.
Konkursā iesniegti 223 darbi, kopā piedalās 245 dalībnieki, kurus sagatavoja 71 skolotājs no 37 dažādām izglītības iestādēm.
Katra dalība konkursā palīdz novērtēt radošo veikumu, pilnveido māksliniecisko izaugsmi, iedvesmo, sniedz jaunas idejas, veido jauno mākslinieku!
Šogad konkurss ir saistīts ar Centra Minimotomuzeja 30. gadadienas svētkiem!

BJC “IK Auseklis” Minimotomuzejs darbojas no 1993. gada 14. februāra. Kopš 1995. gada muzejs ir Latvijas Muzeju biedrības biedrs. Minimotomuzeja mērķis ir – apzināt, pētīt, vākt, saglabāt un popularizēt minimotosporta un tehnikas attīstību Latvijā no pirmsākumiem līdz mūsdienām.
Kopš sākumiem Minimotomuzejs ir cītīgi vācis materiālus par minimotosporta attīstību – priekšmetus, dokumentus, fotogrāfijas. 2023. gadā Minimotomuzeja krātuvē glabājas jau vairāk kā 12 000 krājuma vienību. Lielu daļu no tiem apmeklētāji var aplūkot Minimotomuzeja ekspozīcijā – sporta mopēdus, motosportistu tērpus, apbalvojumus, ļoti interesantas fotogrāfijas…

Pateicamies visiem dalībniekiem par atsaucību un aicinām uz konkursa noslēgumu – laureātu apbalvošanas pasākumu 2023.gada  6.martā (pirmdiena)  plkst. 16.00 Bērnu un jauniešu centrā ”IK Auseklis” Rīgā, Silciema ielā 3.

Scroll to Top