Kokapstrādes pulciņš

Interešu izglītības skolotājs Dzintars Melngailis.

Latvijā varam lepoties ar milzu dabas bagātību – mežiem, kuru skaistums pelnīti tiek novērtēts arī tālu ārpus mūsu valsts robežām. Kopš seniem laikiem tie vēl šodien dod pajumti un patvērumu putniem, zvēriem un cilvēkiem. Koks ir viens no ekoloģiski tīrākajiem materiāliem.

Kokapstrādes pulciņš dod iespēju skolēniem orientēties materiālu apstrādes daudzveidībā, iegūt apziņu par labu zināšanu un prasmju vērtību cilvēka dzīvē. Paplašināt zināšanas kokapstrādē, apgūt un nostiprināt papildus praktiskās prasmes un iemaņas.

Pulciņā būs iespēja izgatavot skaistas un funkcionālas lietas sev, dāvanas draugiem un tuviniekiem, iepazīties ar plašāk lietotajiem rokas kokapstrādes instrumentiem un mašīnām, patstāvīgi ar tiem strādāt. Iemācīties zāģēt, kalt, virpot, ēvelēt, krāsot, lakot, pulēt un tonēt. Pazīt latviešu etnogrāfiskos rakstus un seno izstrādājumu formas izmantot mūsdienīgu un modernu izstrādājumu izgatavošanā.

Grūtākais esot rast ideju jaunam darbam, kas nereti ir garš un sarežģīts process, bet vienmēr tiek radīts kas oriģināls.

Sazinies ar pulciņa skolotāju un piesakies nodarbībām:
Dz. Melngailis – e-pasts: dmelngailis2@edu.riga.lv, Tālr.: 28633244

Scroll to Top