BJC “IK Auseklis” pārstāvji piedalījās “Jaunrades nama “Junda”” rīkotajās trases automodelisma komandu sacensības.

2023.gada 29.aprīlī BJC “IK Auseklis” trases automodelisma pulciņa pārstāvji piedalījās Jelgavas valstspilsētas pašvaldības interešu izglītības iestāde “Jaunrades nama “Junda”” rīkotajās trases automodelisma 6 stundu komandu sacensības. Kopā šajās sacensības piedalījās 7 komandas no visas Latvijas, komandas bija ieradušās no Rīgas motormuzeja, Rūjienas, Valmieras, Mazsalacas, Bauskas, Jelgavas un BJC “IK Auseklis”. Piektdienas pēcpusdienā mūsu pārstāvji Deivids Celms, Henrijs Pilskungs un Rūdolfs Bērtiņš kopā ar skolotāju devās uz Jelgavas “Jaunrades namu “Junda”” ietrenēt roku uz trases sarežģītajiem līkumiem un neparastās konfigurācijas. Šis treniņš bija svarīgs, lai sacensību dalībnieki iepazītu trasi un kopā ar skolotāju ievāktu svarīgu informāciju par modeļa stabilitāti un zobratu attiecību priekš nākošajā dienā paredzētajām sacensībām. Īpašā uzmanība tika pievērsta mazāk pieredzējušā Rūdolfa Bērtiņa treniņiem, lai Rūdolfs spētu sarežģīto trasi izbraukt maksimāli ātri. Pēc treniņu noslēgšanās devāmies mājās, kur īstais darbs tikai sākās.

Skolotājs kopā ar jauniešiem pavadīja garu nakti, lai modeļa tehniskais stāvoklis uz sacensībām būtu izcils. Nākošajā rītā, pirms modeļa nodošanas tehniskajai komisijai, veicām pāris treniņu braucienus, kuros pieņēmām nopietnus tehniskus lēmumus, lai padarītu modeli stabilāku un vairāk atbilstošu garajiem braucienam. Sacensību noteikumu paredzēja, katrai komandai ar savu uzbūvēto modeli pa katru celiņu, no 8 celiņu trases, ir jānobrauc 40 minūtes. Tātad 2 no komandas braucējiem jānobrauc pa 3 celiņiem, bet vienam braucējam pa 2 celiņiem, pa katru celiņu 40 minūtes. Deivids Celms BJC “IK Auseklis”, jau pirmajās 40 minūtēs, izvirzīja vadībā, taču sīvu konkurenci izrādīja arī Rūjienas komandas pārstāvis Armands Kreilis, neļaujot Deividam izveidot pārsvaru kas pārsniegtu 13 apļus. Pēc Deivida pirmajiem 2 braucieniem bijām uzkrājuši labu pārsvaru pār konkurentiem, taču ne tik lielu, lai justos ērti. Tālāk pie trases stājās Henrijs Pilskungs, Henrijam bija jānobrauc 3 celiņi pēc kārtas, tātad 2 stundas pēc kārtas jāvada modelis. Sarežģītajā trases malā, un arī mirklī, kad klīrenss sāka beigties, Henrijs izcēlās ar īpaši labu modeļa kontroli. Tikmēr citas komandas piemeklēja nopietnas tehniskas ķibeles, kas ļāva BJC “IK Auseklis” komandai attālināties no konkurentiem nu jau ļoti tālu. Tālāk Deivids mūsu komandai deva vēl lielāka pārsvaru pār Rūjienas komandu, ka nu jau pirms mazāk pieredzējušā Rūdolfa Bērtiņa brauciena bija 101 aplis. Tālāk Rūdolfam Bērtiņam bija jāveic 2 braucienu, tātad jābrauc 1 stundu 20 minūtes. Jau pašā sākumā Rūdolfs rādīja meistarklasi, braucot konstanti ātri un stabili, kamēr citu komandu pārstāvji brauca ātrāk, bet ļoti nestabili. Rezultātā Rūdolfs mūsu komandas pārsvaru palielināja, taču tad sekoja nelaime, arī mūsu komandu piemeklēja tehniskas ķibeles, un visas vienlaicīgi. Atskrūvējās rats, noplīsa zobrats, un pats sliktākais, izlūza motors. Taču pulciņa skolotāja Kristaps Vladimirovs nebija gatavs padoties un jau bija gatavs šādam notikumu pavērsienam. Ātrā domāšana un ātrā rīcība ātri atrisināja pirmās divas ķibeles. Taču motora ielodēšana ir sarežģīts process, kas paņem ilgāku laiku. Bet arī šeit skolotāja darbs bija zibenīgs, un motors tika ielodēts atpakaļ 40 sekundēs, kas ļāva zaudēt maksimāli mazāku apļu skaitu. Pārsvars pēc remonta bija sarucis no 103 apļiem līdz 54 apļiem. Bet pēc modeļa remonta Rūdolfs ātri pielāgojās jaunajai modeļa dinamikai un atkal rādīja meistarklasi.

Rezultātā 1.vietā BJC “IK Auseklis” ar 2504 apļiem, 2.vietā Rūjiena ar 2456 apļiem, 3.vietā VJC “Vinda” (Valmiera) ar 2425 apļiem, 4. vietā Mazsalaca ar 2008 apļiem, 5.vietā Rīgas motormuzejs ar 1980 apļiem, 6.vietā Jelgavas “Jaunrades nams “Junda”” ar 1927 apļiem, bet 7.vietā Bauska ar 1784 apļiem.

“Mēs to izdarījām!” bija mani pirmie vārdi, kad aptvēru, ka esam uzvarējuši trases automodelisma 6 stundu komandu sacensības (trases automodelisma pulciņa skolotājs Kristaps Vladimirovs). Prieks un gandarījums par uzvaru šajās sacensībās bija neizmērojams, tas labi redzams arī skolotāja Kristapa Vladimirovs un pulciņa audzēkņu smaidīgajās sejās pēc uzvaras.

Scroll to Top