Ziemeļvalstu čempionāts galda tenisā

Pēc 20 gadu pārtraukuma no 15. līdz 18. augustam O.Kalpaka Rīgas tautas daiļamatu pamatskolā notika Ziemeļvalstu čempionāts, kurā piedalījās 10 valstis: Somija, Zviedrija, Norvēģija, Dānija, Islande, Grenlande, Fēru salas, Lietuva, Igaunija un Latvija.

Sacensības notika trijās kategorijās: komandu sacensības, vienspēles un dubultspēles.

Šajās starptautiskās un prestižajās sacensībās piedalījās Latvijas izlases sastāvā pirmajā komandā BJC “IK Auseklis” audzēkne Sabina Musajeva un BJC “IK Auseklis” interešu izglītības skolotājs Oļegs Kartuzovs.

10 vīriešu komandas tika sadalītas 3 grupās un 2 komandas, kuras grupā izcīnījs 1 un 2 vietu tiek finālposmā. Latvijas vīriešu pirmā komanda izcīnīja augsto 6. vietu, bet Latvijas sieviešu pirmā komanda izcīnīja 6. vietu.

Sieviešu dubultspēlēs pavisam piedalījās 14 pāri, Sabina Musajeva kopā ar Baibu Bogdanovu izcīnīja augsto 6. vietu.

Vīriešu dubultspēlēs pavisam piedalījās 22 pāri, Oļegs Kartuzovs kopā ar Arturu Rudņikovu izcīnīja 17. vietu.

Jauktajās dubultspēlēs pavisam piedalījās 27 pāri, Oļegs Kartuzovs kopā ar Sabinu Musajevu izcīnīja 11. vietu.

Vienspēlēs gan vīriešiem, gan sievietēm 8 stiprākie spēlētāji sāka sacensības pamattīklā (pavisam pamattīklā spēlē 32 spēlētāji) pārējie spēlētāji sacensības sāka apakšgrupās.

Sieviešu vienspēlēs Sabina Musajeva viegli pārvarēja apakšgrupu, kur vinnēja dānieti un norvēģieti un iekļuva pamattīklā, kur pirmajā kārtā zaudēja norvēģietei un izcīnīja 17. vietu.

Vīriešu vienspēlēs Oļegs Kartuzovs bez grūtībām izgāja no apakšgrupas, kur vinnēja lietuvieti un spēlētāju no fēru salām,  pamattīklā pirmajā kārtā Oļegs bija spēcīgāks par lietuvieti un vinnēja ar rezultātu 4:1 iekļūstot sešpadsmitniekā, otrajā kārtā Oļegs sīvā mačā ar rezultātu 4:1 vinnēja spēcīgo zviedru un iekļuva astotniekā, 3 kārtā Oļegs piekāpās pieredzējušajam somam, kurš kļuva par Ziemeļvalstu čempioni vīriešu vienspēlēs.

Labāko rezultātu vienspēlēs uzrādīja Oļegs iekļūstot labāko astotniekā.